Podcasty, które pomogą Ci w nauce angielskiego

Uważasz, że nie masz czasu, aby uczyć się angielskiego – w końcu trzeba usiąść, wziąć podręcznik i ołówek do ręki, a potem poświęcić się czytaniu i powtarzaniu niezliczonej ilości słówek. Do tego jeszcze ta gramatyka i słuchanie ze zrozumieniem. Chciałbyś podnieść swoje umiejętności językowe, ale zawsze pochłaniają Cię inne sprawy. I tutaj z pomocą przychodzą podcasty.

 Odcinek podcastu możesz włączyć, kiedy sprzątasz, gotujesz, jedziesz autobusem czy spacerujesz. Wraz z kolejnymi minutami nagrania umiesz więcej, czy to nie proste? Wystarczy, że wybierzesz ten, który najbardziej Ci odpowiada i będziesz słuchał go regularnie, a zobaczysz postępy. Poznaj 5 podcastów o języku angielskim, które pomogą Ci posługiwać się nim na wyższym poziomie. Każdy z nich możesz znaleźć na Spotify.

Jakich podcastów słuchać, jeśli chcesz poprawić swój angielski?

Przed Tobą zestawienie polskich podcastów, które nauczą Cię angielskiego.

To będzie świetny wybór, jeśli do tej pory zupełnie nie było ci z angielskim po drodze. To podcast również dla początkujących, zaczynających praktycznie od zera (jak mówi sam autor “od zera do bohatera”). Odcinki nie są długie, choć często przekraczają kwadrans. Nauczysz się tutaj zupełnie podstawowych zwrotów, aby z każdym odcinkiem przejść do bardziej zaawansowanych tematów (np. ekologia czy rozmowa o pracę). Wyrażenia z każdej lekcji znajdziesz tutaj

Autor w swoim podcaście posługuje się wyłącznie językiem angielskim i proponuje naukę przyjemną i intuicyjną. Porusza lekkie i interesujące tematy, z których dowiesz się, czy masz zabawny akcent i czy możesz nauczyć się języka angielskiego, grając w gry komputerowe. Po każdym przesłuchanym odcinku możesz zerknąć na notatki, w których znajdziesz tłumaczenia najtrudniejszych wyrażeń. 

Autor tego podcastu pokaże Ci, jak mówić lepiej i płynniej po angielsku w sytuacjach codziennych i niecodziennych (w pracy, podróży, pubie, u lekarza czy na siłowni). Oprócz tego niektóre odcinki – Newspresso – omawiają najświeższe ciekawe wydarzenia ze świata.

To podcast dla tych, którzy chcą przełamać barierę językową i mówić swobodnie po angielsku. W każdym odcinku poznasz zwroty i wyrażenia niezbędne w komunikacji, a także dowiesz się, jak wykorzystywać znajomość gramatyki w praktyce. Autorka zachęca do nauki poprzez seriale i teksty piosenek. Transkrypcję odcinków i dodatkowe materiały znajdziesz tutaj.

Jeśli jesteś aktywny zawodowo, Twój poziom języka angielskiego oscyluje pomiędzy średniozaawansowanym a zaawansowanym i dodatkowo lubisz humor – ten podcast może być dla Ciebie. Tutaj dowiesz się, jakie błędy popełniasz w wymowie słownictwa czy też jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i czego podczas niej unikać. Po przydatne materiały kliknij tutaj

Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie podcasty wydały Ci się interesujące i wybierzesz coś dla siebie. Powodzenia w nauce!

Obserwuj mnie tutaj:

Scroll to Top